...:: بسم الله الرحمن الرحیم ::...
چهارشنبه 21 آذر 1386

فارکس چیست؟

چهارشنبه 21 آذر 1386

نوع مطلب :دانشگاه، 
نویسنده :altshift

فارکس چیست؟
فارکس خرید و فروش یک ارز به ازای یک ارزدیگر در یک بازار جهانی می باشد که دارای محل فیزیکی نیست  و ارزها در این بازار به صورت جفتی و نسبت به هم معامله می شوند . حجم عظیمی از این معاملات ارزی به جای نقل و انتقال واقعی ارز ، از طریق بدهکار و بستانکار کردن حسابهای بانکی انجام می پذیرد . با توجه به اینکه همه ملل بسوی جهانی سازی اقتصاد پیش می روند ، و همه فعالیت های اقتصادی نهایتا باید به پول برگردانده شوند فعالیت این بازار ادامه داشته و هرگز متوقف نمی شود .
همانطور که می دانید در بازار سهام عملیات خرید و فروش از طریق کارگزاران و یا اشخاص انجام می شود . در واقع کارگزاران سفارشات مشتری را انجام می دهند و بابت حق العمل خود کمیسیون دریافت می نمایند . در بازار فارکس هم وضع به همین منوال است یعنی کارگزاران از طریق شبکه های الکترونیکی به بانک ها متصل شده و در هر لحظه نرخ های ارز را از بانک های مختلف (بصورت محرمانه نزد کارگزار ) دریافت کرده ، جمع آوری می نمایند وسپس از طریق نرم افزار اختصاصی معاملاتی خود که در اختیار مشتریان قرار داده اند نرخ های ارزها را بواسطه شبکه اینترنت به نرم افزار فوق ارسال می نمایند . مشتریان نیز سفارشات خود را از طریق همان نرم افزار به کارگزار مربوطه اعلام می نمایند . که البته این کار از طریق تلفن نیز امکان پذیر است . سفارش مشتری شامل چهار جزء می باشد :
---  نوع ارز 

--- قیمت

----  تعیین قیمت خرید یا فروش

 ---  و سایز معامله
بر اساس همین چهار متغیر کارگزار اعلام  آمادگی می کند . برای انجام معاملات ارزی معامله گران باید با یک کارگزار قرارداد بسته و مبلغی را به عنوان سپرده در بانکی مشخص بنام شخص خودشان سپرده گذاری نمایند . این سپرده به عنوان پشتوانه انجام معاملات بوده و به نام خود سرمایه گذار گشایش می گردد . سپس کارگزار نام کاربری و شماره رمز ورود به حساب را به مشتری می دهد تا بوسیله آنها بتواند از طریق نرم افزاری و از طریق شبکه اینترنت به حساب شخصی خود دسترسی پیدا کند و به انجام مبادلات ارزی مبادرت ورزد و هرگونه تغییری که در اثر انجام معاملات ارزی حاصل می شود را به طور آنی در حساب خود مشاهده نماید .
تجارت فارکس چه زمانی انجام می شود ؟
بازارهای اصلی فارکس شهرهای سیدنی در استرالیا ، توکیو در ژاپن ، لندن در انگلستان ،فرانکفورت در آلمان و نیویورک در آمریکاست .این گستردگی جهانی نشانگر اینست که فارکس یک بازار 24 ساعته است . اولین جلسه که جلسه توکیوست هر هفته صبح دو شنبه در منطقه آسیا – اقیانوسیه شروع شده معاملات همچنان بدون وقفه انجام شده و به سمت لندن و نیویورک حرکت می کند تا بازار در بعد از ظهر جمعه بسته شود .
هر فردی چند بار معامله می کند ؟
زیبایی تجارت فارکس به انعطاف پذیر بودن آن است که یک فرد می تواند به صورت موقتی معامله نماید یا تا هر مدت زمان دلخواه او معامله را ادامه دهد . افراد می توانند از استراتژی های طولانی مدت برای معاملاتشان استفاده کنند که در این استراتژی ها یک یا دو بار در روز باید بازار را چک آپ نمایند یا اینکه می توانند از روشهای کوتاه مدت که نیاز به بررسی بازار تنها برای چند ساعت اما بشکل مداوم دارد بهره برند.
همه می دانند که سقوط های نا گهانی یکی از خصوصیات بازار های مالی است . اگر سهام با کاهش قیمت روبرو شود یعنی با شکست روبرو گردیده است اما اگر دلار تضعیف گردد یعنی یک ارز مقابل دیگری ( به علت ماهیت جفتی معاملات ) قوی شده است . به این ترتیب است که بازار ها و تجارتهای وابسته به ارز همواره پایدار هستند و همواره می توانند تجارت خود را داشته باشند .
آموزش تجارت ارز فارکس راهی به سوی کسب درآمدی واقعی و پایدار باعلم تحلیل بازار و حرکات آن و پیش بینی حرکات آینده آن است  و آرزوهای بزرگ مستلزم قدمهای بزرگ می باشد باور اینکه لیاقت این معاملات در شما وجود دارد به خود شما بستگی دارد اما این قابلیت در همه افراد موجود است و با کمی مطالعه و تجربه و تمرین می توان درآمد بسیار مناسبی را در این بازار کسب نمود .
ثروتمندان وموسسات مالی بزرگ بیشماری در سرتاسر جهان وجود دارند که شغل و حرفه اصلی آنها فقط تجارت فارکس است . تجارت فارکس یک علم است و با بخت آزمایی وشانس هیچ ارتباطی ندارد . شما با آموختن کامل تجارت فارکس می توانید با حد اقل سرمایه وبا استفاده از تواناییهای خود درآمدی عالی را برای خود مانند بسیاری از افراد کسب کنید .
چرا نرخ ارز ها مداوما تغییر می کند ؟
منحنیهای عرضه و تقاضای ارز یک کشور در طول زمان جا به جا می شود و همین انتقال باعث بروز تغییرات دائمی نرخ ارز خواهد شد .این جابجایی ممکن است بر اثر تغییر سلیقه مردم نسبت به تولیدات داخلی و خارجی – رشد متفاوت اقتصادی – تفاوت نرخهای تورم در کشورهای مختلف تغییر در نرخهای بهره – تغییر در انتظارات – مداخلات بانک مرکزی جهت انجام سیاست های پولی و ... به وجود  آید .
مکان مرکزی بازار فارکس کجاست ؟
برعکس بازارهای سهام که مکان فیزیکی مشخصی دارند معاملات در بازار جهانی ارز در مکان خاصی متمرکز نشده است . بازار فارکس یک بازار بین بانکی می باشد که در حقیقت معاملات بین طرفین از طریق تلفن یا شبکه الکترونیکی سویفت و یا اینترنت هدایت و کنترل می گردد . البته شبکه سوئیفت توسط بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع زبان مشترک بانکداری بین المللی شبکه سوئیفت می باشد .
بنابراین بر خلاف سایر بازار های مالی جهان بازیگران می توانند در طول 24 ساعت از هر گونه حوادث سیاسی – اقتصادی و اجتماعی که باعث نوسان در این بازار می شود استفاده نمایند .
دلایل توجه به فارکس به عنوان یک فرصت تجاری:
بازار 24 ساعته پنج روز در هفته
نقدشوندگی بالا  با ارزش معاملات روزانه بیشاز 2500 میلیارد دلار
هزینه معاملات پایین
استفاده از هر دو جهت بازار هم افزایش قیمت و هم کاهش قیمت برای دریافت سود
بازار کارا و شفاف کامل
امکان استفاده از اعتبار تا  سقف 200 برابر پول اولیه سرمایه

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic