...:: بسم الله الرحمن الرحیم ::...
چهارشنبه 22 اسفند 1386

آب رفتن بودجه !

چهارشنبه 22 اسفند 1386

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :altshift

آب رفتن بودجه !

.

گویند روزی شیخنا بر مسلك هدایت خویش تكیه زده بود و مریدان بر گرد او چون شمعی حلقه زده و اصحاب نكته ها از شیخ پرسیدی و شیخ آنان را اشارت فرمودی و اصحاب از نور شیخ بهره بردی .

در این میان مریدی از مریدان به پای خاست و از شیخ پرسید : یا شیخ ، چرا به شهر نرسند مگر مواجب نگیرند .

 شیخ فرمود نمی رسد .

مرید پرسید : جانم به فدایت یا شیخ . نمی رسد یا نمی دهند.

شیخ به پا خاست و جمع مریدان به خط نمود . و مرید مذكور در انتها بگذاشت . گلوله ای از برف بر دست گرفت و از مرید پرسید : قطر این برف چون باشد ؟

گفت : چنان كه از دست شیخ تا دگری سه هندوانه بزرگ جای شود.

شیخ برف را به مریدان بداد  و مریدان دست به دست گردانیدند تا به آخر رسید .

 شیخ فرمود : اكنون چون است .

 مرید گفت : به سهولت در مشت دست جای شود .

شیخ فرمود : بودجه نیز چنین است .

در این هنگام وقت بر اصحاب خوش گشت و زاری ها كردند و جامه ها دریدند و نعره ها زدند.

.

منبع : وبلاگ لوبیا

.
دوشنبه 20 اسفند 1386
پنجشنبه 16 اسفند 1386

بیست و هشتم ماه صفر

پنجشنبه 16 اسفند 1386

نوع مطلب :مذهبی، 
نویسنده :altshift

بیست و هشتم ماه صفر

.

.

رحلت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام بر همه مسلمانان جهان تسلیت باد.

.
سه شنبه 14 اسفند 1386

سخنی از دکتر شریعتی

سه شنبه 14 اسفند 1386

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :altshift

سخنی از دکتر شریعتی

.

دكتر شریعتی انسان ها را به چهار گروه زیر دسته بندی كرده است

.

دسته اول ؛ آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم نیستند

عمده آدم‌ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آن‌هاست که قابل فهم می‌شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمی دارند.

.

دسته دوم ؛ آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هم نیستند

مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هویت شان را به ازای چیزی فانی واگذاشته‌اند. بی‌شخصیت‌اند و بی‌اعتبار. هرگز به چشم نمی‌آیند. مرده و زنده‌شان یکی است.

.

دسته سوم ؛ آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم هستند

آدم‌های معتبر و با شخصیت. کسانی که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثیرشان را می‌گذارند. کسانی که همواره به خاطر ما می‌مانند. دوستشان داریم و برایشان ارزش و احترام قائلیم.

.

دسته چهارم ؛ آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هستند

شگفت‌انگیزترین آدم‌ها در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوه‌اند که ما نمی‌توانیم حضورشان را دریابیم، اما وقتی که از پیش ما می‌روند نرم نرم آهسته آهسته درک می‌کنیم. باز می‌شناسیم. می‌فهمیم که آنان چه بودند. چه می‌گفتند و چه می‌خواستند. ما همیشه عاشق این آدم‌ها هستیم. هزار حرف داریم برایشان. اما وقتی در برابرشان قرار می‌گیریم قفل بر زبانمان می‌زنند. اختیار از ما سلب می‌شود. سکوت می‌کنیم و غرقه در حضور آنان مست می‌شویم و درست در زمانی که می‌روند یادمان می‌آید که چه حرف‌ها داشتیم و نگفتیم. شاید تعداد این‌ها در زندگی هر کدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد.

.
چهارشنبه 8 اسفند 1386

اربعین سالار شهیدان

چهارشنبه 8 اسفند 1386

نوع مطلب :مذهبی، 
نویسنده :altshift

اربعین سالار شهیدان

.

اربعین سالار شهیدان حضرت سیدالشهدا بر همه عاشقانش تسلیت باد.

.
سه شنبه 7 اسفند 1386

با كارمندان تكرو سازمان چگونه رفتار كنیم؟

سه شنبه 7 اسفند 1386

نوع مطلب :دانشگاه، 
نویسنده :altshift

با كارمندان تكرو سازمان چگونه رفتار كنیم؟

.

فرد تك‌‌رو سعی دارد از مسیر خودش پیش برود و همیشه می‌خواهد اندكی جلوتر از دیگر اعضای گروه گام بردارد. او تمایل به مستقل بودن دارد و هرگز به‌طور كامل با دیگر اعضای گروه همراه نمی‌شود. انسان تك‌رو معمولاً در راه انجام امور موانعی را ایجاد می‌كند و همیشه به دنبال راه‌های متمایزی برای انجام امور می‌گردد، اگرچه گاهی اوقات این‌راه‌های متمایز مؤثر نمی‌باشند

1- کارمند تکرو در سازمان، گروه یا تیم.

مدیریت بر كاركنان تك‌رویی كه به نظر می‌رسد نسبت به قوانین عمومی، رویه سازمانی، قدرت مافوق خود و یا حتی پاداش‌ها و تنبیهات بی‌تفاوت هستند، مشكل است. كارمند تك‌رو همكاری بی‌شماری با سازمان دارد، به خاطر این كه او اغلب به عنوان انسان مزاحمی كه دیگران را تشویق می‌كند و یا حتی شخصی كه به دیگران فشار می‌آورد كه به‌طور متفاوت فكر كنند، عمل می‌كند.

متأسفانه كارمندان تك‌رو همچنین می‌توانند به عنوان انسان‌های تحمیل كننده، پرخاشگر و یا حتی نفرت‌انگیز ظاهر شوند و در بدترین موقعیت‌ها، آنها می‌توانند كابوس‌های مرتبی را برای كسانی كه باید بر آنها مدیریت كنند، فراهم آورند.

سازمان‌ها برای این كه دگرگون شوند، نیاز دارند كه بتوانند خودشان را بیازمایند. ممكن است آنچه كه در سال‌های گذشته انجام می‌شده در این سال كارایی نداشته باشد. تحقیق در سازمان‌های موفق به ما نشان می‌دهد كه آنها قادر بودند هنگامی كه نیاز داشتند خودشان را متحول كنند.

متأسفانه بعضی از سازمان‌ها به‌خصوص سازمان‌های دولتی، میل و اشتیاق به تكرار روش‌های قدیمی دارند، حتی اگر این روش‌های قدیمی مدت زیادی بهترین روش نبوده باشند. ركود سازمانی، سازمان را عقب نگه می‌دارد و حتی موجودیت سازمان را تهدید می‌كند.

كارمندان تك‌رو برای خنثی كردن ركود تلاش می‌كنند. آنها دائماً در حال پرسش هستند و اغلب اوقات این پرسش‌ها انتقادآمیز است. كارمندان تك‌روی خوب اغلب راه‌حل‌ها و پیشنهاداتی را برای حل مشكلات ارائه می‌كنند، كه به دلیل استدلال‌های قدرتمند آنها را به سختی می‌توان رد كرد.

 یكی از محكم‌ترین كمك‌های كارمند تك‌رو این است كه می‌تواند اطرافیان خود را به تجزیه و تحلیل و ارزیابی مضمون فرضیات اصلی گروه وادار كند. ویژگی خوب كارمند تك‌رو این است كه می‌تواند وجدان سازمان شود.

ارتباط بین مدیر و كارمند تك‌رو می‌تواند مفید و به‌طور نسبی جدا از دشمنی و كینه باشد، مشروط بر آن كه كارمند تك‌رو در محیطی كه از همكاری‌هایش قدردانی كنند، كار و فعالیت كند.

متأسفانه، این همكاری‌ها همراه با یك هزینه رخ می‌دهد. زیرا كارمندان تك‌رو میل به پرحرفی و رك بودن بالایی دارند، آنها مایلند كه گروه و سازمان را مختل كنند، به‌خصوص در سازمان‌هایی كه تحمل كمتری برای تضاد و كشمكش وجود دارد، مدیریت این افراد بسیار سخت است و حتی ممكن است دستورالعمل‌های مدیرانشان را نادیده بگیرند.

مسأله گیج‌كننده‌تر این است كه در حقیقت كارمندان تك‌رو نمی‌توانند عضو خوبی به خصوص برای كارهای گروهی باشند، پرخاشگری و روش ارتباطی كند آنها مردم را در سكوت نگه می‌دارد و همكاری‌هایشان در اجتماعات گروهی می‌تواند خشمگین كننده باشد، به طوری كه به نظر می‌رسد از ارتباطات گروهی فراری هستند. بعضی مواقع تصمیمات گرفته شده از سوی مدیر یا گروه، توسط آنها نادیده گرفته می‌شود.

 زشت همیشه زشت است. وقتی كه كارمندان تك‌رو بسیار كاردان و زیرك هستند، آنها می‌توانند به مقدار زیادی همكاری و كمك مثبت ارائه دهند و اغلب اوقات در حقیقت كارمندان تك‌رو نسبت به انجام آنچه كه به آنها واگذار شده بسیار خوب و عالی هستند. اما كارمندان تك‌رویی كه زیرك و كاردان نیستند، همكاریشان تقریباً همیشه منفی خواهد بود. كارمندان تك‌رو مقدار زیادی تعارض و ناامیدی را بدون مطرح كردن هر چیز با ارزش یا ایده‌هایی كه مفید باشند به وجود می‌آورند. این گونه كارمندان در مسایل اجرایی سست پایه و سخت‌گیر هستند.

دومین وضعیت زشت زمانی اتفاق می‌افتد كه سازمان، همكاری‌های ماجراجویانه كارمند تك‌رو را تشخیص ندهد. در طول این دوره زمانی، كارمند تك‌رو از تك‌روی به سوی فدایی و قربانی شدن و افسارگسیختگی حركت می‌كند و در هر مرحله صبر و بردباری سازمان نسبت به رفتار به ظاهر كنترل‌ناپدیر كارمند تك‌رو كمتر و كارمند تك‌رو قویتر و كنترل‌ناپذیر می‌شود.

2- خط مشی های رفتار با کارمندان تک رو

مدیران می‌توانند برنامه‌های وسیعی را برای مهار كردن قدرت و انرژی كارمند تك‌رو بكار گیرند. خط مشی مدیر، خوبی، بدی و یا زشتی اعمال و رفتار كارمند تك‌رو را تعیین می‌كند. در زیر بعضی از خط‌مشی‌ها آمده است:

 • اخطارهای خود را رك و صریح اعلام كنید: 
 • ممكن نیست شما بتوانید كارمند تك‌رو را در یك وضعیت معین قرار دهید، ولی می‌توانید او را راهنمایی كنید. رمز آن در این است كه دیدگاه شما در باره چگونگی سهیم كردن او در تشكیلات سازمان روشن شود و تشخیص دهید كه همكاری وی ممكن است با دیگر كارمندان متفاوت باشد. كارمند تك‌رو نیازمند است كه بداند شما از او چه انتظاراتی دارید و چه چیزهایی نیاز دارید.
 • كار كردن برای برقراری ارتباط نه ایجاد قدرت و نفوذ:
 • قدرت و مقام اداری شما ممكن نیست اثرات زیادی بركارمند تك‌رو داشته باشد. انتظار نداشته باشید كه او به خواسته‌های شما به سادگی و به خاطر این كه شما رئیس او هستید، تن دهد. اما چه چیزهایی در توسعه ارتباط شما با این قبیل كارمندان و دو طرفه كردن ارتباط مؤثر خواهد بود؟ گفت و شنود دو طرفه ابزار شماست. نخست باید به آنچه كارمند تك‌رو می‌گوید با میل و رضایت گوش داد. این بدان معنی است كه سؤالات زیادی رد و بدل شود. همچنین بدین معنی است كه نشان دهید همكاری‌هایش را گرامی می‌دارید.
 • نصیحت و انتقاد: 
 • كارمندان تك‌رو معمولاً قصد ندارند كه چالش‌انگیز باشند. ولی آنها این‌طور ظاهر می‌شوند، زیرا آنها به سادگی در باره این كه چه‌طور ممكن است نسبت به پیرامونشان موثر باشند فكر نمی‌كنند. به همین دلیل، مهم است كه مورد انتقاد و نصیحت قرار گیرند، تا در مورد آنچه كه انجام می‌دهند، دقت كنند. چنانچه حضور كارمند تك‌رو در یك جلسه زیان‌بخش است، باید به او تذكر داده شود. بهترین راه برای نصیحت و انتقاد از یك كارمند تك‌رو این است كه در مورد ارزش‌ها و اصول اساسی سازمان با او صحبت كنید و سپس به سمت هدف مشخصی حركت كنید. نصیحت فقط در مورد رفتار منفی نمی‌باشد و مدیر نیاز دارد به كارمند تك‌رو اجازه دهد تا بداند همكاری‌های خارق‌العاده او قابل قدردانی و ارزشمند است. چنانچه شما قصد دارید همكاری مثبت كارمند تك‌رو را حفظ نمایید، ضروری است كه به او اجازه دهید تا نسبت به مشكلات رفتاری خود آگاه شود.
 • ارتباط دوستانه با انسان بدخو:
 • اگر كارمند تك‌روی شما بدخو، بی‌تجربه و زیان‌بخش است و خیلی لایق و شایسته نیست، شما مشكل برجسته‌ای دارید. مشكل این است كه این شخص خود را مجاز بداند كه بدون اعتنا به مافوق و داشتن همكاری مثبت كار خود را پیش ببرد و به همین دلیل تمام سازمان می‌تواند مسموم باشد. موقعیت‌هایی وجود خواهد داشت كه بهترین مسیر برای فعالیت است و كسانی كه در این مسیر حركت می‌كنند تشویق می‌شوند، مخصوصاً اگر آنها دائماً افرادی نفاق‌افكن باشند.
 • پشتیبانی و حمایت: 
 • به خاطر داشته باشید كه كارمند تك‌رو میل به وابستگی گروهی ندارد و بنابر این از حمایت بسیاری از گروه‌ها برخوردار نیست. او به عقاید و توانایی خودش بیشتر از حمایت‌های گروهی اعتماد دارد. چنانچه شما از همكاری‌های كارمند تك‌روی خود قدردانی كنید، شما نیاز خواهید داشت كه این همكاری‌ها را به بیشتر كارمندهای مورد قبول، به خصوص در مشاغل و اجتماعات گروهی خاطرنشان كنید و نشان دهید كه برای عقاید و خلاقیت او ارزش قائل هستید، حتی اگر روش او را دوست نداشته باشید.
 • آزمون محدودیت‌ها:
 • كارمند تك‌رویی كه در حال پیشرفت است نیاز دارد كه به او یادآور شود اهداف سازمانی وجود دارند كه خیلی مهم هستند. كمك به كارمند تك‌رو، او را بر روی این اهداف متمركز می‌كند. دقت كنید بدون توجه به اصول و عقایدی كه ممكن است یك كارمند تك‌رو داشته باشد، با او به‌طور مستبدانه برخورد نكنید. كارمند تك‌رو می‌تواند در امور مربوط به سازمان همكاری مثبت یا منفی داشته باشد و می‌تواند برای هر مدیر نعمت و یا مصیبت باشد. در بسیاری از تصمیماتی كه شما خواهید گرفت این مسأله وجود دارد كه سازمان و مدیر چه‌طور تغییر جهت‌های كارمند تك‌رو را تحمل می‌كنند. چنانچه شما بتوانید انرژی كارمند تك‌رو را مهار كنید و نیروی او را تسلیم خود نمایید، او می‌تواند نقش مهمی را در كمك به سازمان ایفا كند و كم‌تحركی و ركود را دور بیاندازد و به سمت تغییر خود حركت كند.

منبع : سایت مدیران ایران
یکشنبه 5 اسفند 1386

آذربایجانیم

یکشنبه 5 اسفند 1386

نوع مطلب :آذربایجان، 
نویسنده :altshift

آذربایجانیم

. 

سئویرم یوردومون باهارین یازین
گؤلونده نازلانان اؤردهیین قازین
عاشیغین الینده صدفلی سازین
ای عاشیق گل اوخو؛اوره ییم جانیم
سئویرم من سنی آذربایجانیم
.
داغلارین دؤشونده قاسناسان سولار
سوزولر گولاب تک چوخورا دولار
گوللشر گوموش تک بیر آینا اولار
ای روحوم روانیم گؤزل جئیرانیم
سئویملی وطنیم؛ آذربایجانیم
.
چن-دومان ائیله ییپ باشیزدا مکان
گئجه نین اولدوزون آیینی توتان
توفانلار وئرنمز سیزلره تیکان
ای منیم داغلاریم؛ ویقاریم ؛ جانیم
گؤزللر گؤزلی آذربایجانیم
.
گوموشدن ساچ هورر اوجا داغلارین
یام یاشیل دون گئییر گوللو باغلارین
آل-الوان اوفوقلو آخشام چاغلارین
ای گؤزل وطنیم؛گؤزل ترلانیم
گؤزللیک مسکنی آذربایجانیم

..
واله ام بو جسور قهرمان ائله
عاشیغام بو شیرین بال کیمی دیله
دوشمنی یاندیرار دؤنده رر کوله
ای آنا دیارین ؛ عشقیم ایمانیم
اولوبسان ویقاریم آذربایجانیم

.
جمعه 3 اسفند 1386

پایگاه تخصصی نهج البلاغه

جمعه 3 اسفند 1386

نوع مطلب :مذهبی، 
نویسنده :altshift

پایگاه تخصصی نهج البلاغه

.

.

پایگاه تخصصی نهج البلاغه به  ۱۵ زبان . اگر استفاده کردید ما هم التماس دعا داریم...

.

آدرس : http://www.balaghah.net

.

به مناسبت معرفی این سایت ، داستانی هم از آن انتخاب کردم که در ذیل عینا تقدیم مینمایم...

.

داستانى از نهج البلاغه

اندیشه فردا

جـمعیت دنبال جنازه موج مى زد. مسلمانان از زن و مرد لا اله الاّ الله گویان پیكر مردى عرب را تـشییع مى كردند. عدّه اى مویه مى كردند، گروهى بر سر و سینه مى زدند. دسته اى نـیـز آرام و بـى صدا اشك مى ریختند و تعداد كمى هم اندیشمندانه سر در جیب تفكّر فرو برده و به عاقبت كار خویش مى اندیشیدند:
ـ كه سرنوشت ما چگونه رقم خواهد خورد؟
ـ مرگ ما چه هنگام فرا خواهد رسید؟
ـ در لحظه مرگ به چه عملى مشغول خواهیم بود؟
در مـیـان خـیـل جمعیت ، پیشواى مسلمین و امیرالمؤ منین على بن ابى طالب با چهره اى مصمم و جـدّى دیـده مـى شـد. امـام چـون همیشه هم نشینِ آه بود و اطرافیان مولا غرق در تماشاى او و حـالات عـرفـانـى اش . گـاه دسـتى به تابوت گرفته و قدمى به جلو برمى داشتند و گـاه از تـابـوت فـاصـله گـرفـتـه و مـحـو تـمـاشـاى عـظـمـت و سـادگـى امام ، لب به تهلیل و تكبیر مى گشودند.
هـر چـه جـنـازه بـه گـورسـتـان نـزدیـك مـى شد، جمعیت مشایعت كننده بیشتر مى شد و آواى مـسـلمانان در كوى و برزن شهر مى پیچید. آن ها كه قصد شركت در این مراسم را نداشتند نیز با دیدن مولاى متّقیان ، سراسیمه به سوى جمعیت مى دویدند.
در مـیـان ایـن هـمـه آوا و غـوغـا، مردانى چند، كودك وار به گرد هم حلقه زده و با سخنانى بـیـهـوده و گـزاف مـى خـنـدیـدند. به ناگاه مردى از آنان با صداى بلند قهقهه اى زد و صدایش ‍ به گوش مولا رسید.
مـولا، مـرد را بـه آرامـى نزد خود فراخواند. گروه زیادى از مردم به دور مولا جمع شدند. مولا رو به مرد كرد و فرمود:
((كَاَنَّ اثوتَ فشا عَط غَفِْنا كُتِبَ و كَاَنَّ اگ قَّ فش ا عَط غَفِْنا وَجَبَ.))
(اى مرد چگونه مى خندى ) گویا مرگ در دنیا بر غیر ما نوشته شده و پندارى كه حق بر دیگران لازم گشته است .
سحر كلام مولا همه را تسخیر كرد، جمعیت سكوت كردند، جنازه از رفتن بازایستاد، چرا كه جنازه بر دوشان نیز محتاج شنیدن سخنان زیباى امام بودند. مولا ادامه دادند:
((وَ كَاَنَّ الَّذى نَرى مِنَ الاَْمْواتِ سَفَرٌ عَمّا قَلیلٍ اِلَیْنا راجِعُون ))
گویا مردگانى كه هر روز (پیش چشمان شما) به دیار آخرت سفر مى كنند، پس از مدتى كوتاه (به دنیا) و به نزد ما بازمى گردند!!
((نُبَوِّؤُهم اَجْداثَهُم و نَاءكُلُ تُراثَهُم كَاَنّا مُخَلَّدُونَ بَعْدَهُمْ!))
و مـردگـان را در قـبـرهـایـشـان مـى گـذاریـم و مـال و امـوال آنـان را مـى خـوریـم . چـنانچه گویى ما پس از آنان تا ابد در این دنیا زنده خواهیم بود.
((ثُمَّ نَسینا كُلَّ واعِظٍ وَ واعِظَةٍ وَ رُمینا بِكُلِّ جائِحَةٍ.))(145)
آنگاه زنان و مردانى را كه مرگشان پند دهنده بود به كلّى از یاد بردیم و به هر آفت و زیانى گرفتار آمدیم .
مـردم مـحـو سخنان مولا شده بودند و از این همه سخنِ حكمت آمیز كه در كلماتى كوتاه بیان شد در شگفت بودند.
مـردى كـه آن خـنـده نـابـه جـا را مرتكب شده بود سخت به فكر فرو رفت و بُغضى زیبا گلویش را فشرد. دیگراثرى ازآن خنده هاى بى معنا دراو دیده نمى شد.
لب هـاى امام كه از سخن بازایستاد. جمعیت لا الهَ الاّ اللّه گویان به سوى قبرستان حركت كردند. مرد نیز با جدّیتى تمام به آنان پیوست . او به تابوت مى نگریست و به فردا مى اندیشید، فردایى كه در انتظار همه ماست .

.
جمعه 3 اسفند 1386

سایت ترکی بسیار زیبا برای آپلود عکس

جمعه 3 اسفند 1386

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :altshift

سایت ترکی بسیار زیبا برای آپلود عکس

.

سایت بسیار زیبا برای آپلود عکس . امیدوارم مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته و عزیزانی که به سایتهای ترکی علاقه مند هستند نظرشان جلب شده باشد.

.

آدرس :  http://photo.load.az

.
جمعه 3 اسفند 1386

SEVGI MESAJLAR

جمعه 3 اسفند 1386

نوع مطلب :موبایل، 
نویسنده :altshift

SEVGI MESAJLAR

.

1. Sənə bu mesajı deyil ürəyimi yollamaq istərdim, telefonu deyil əlimi tutmanı istərdim, mesaja deyil gözlərimə baxıb səni sevirəm deməni istərdim.

2. Bu mesajı oxudunsa mənə heyransan. Vecinə deyilsə məni sevirsən. Cavab versən mənsiz yaşaya bilmirsən. Cavab verməsən mənə vurğunsan. Görək indi nə edəcəksən?

3. Dünyada bir çox insan var. Bəzisi duyğulu bəzisi duyğusuz, bəzisi qorxulu bəzisi qorxusuz. Bəzisi ağlayıb bəzisi gülür amma gözəlliklərə və xoşbəxtliyə layiq olan bir insan var o da indi mesajımı oxuyur.

4. I love your eyes cünki onlar very nice, bir anlıq look at me ondan sonra dont forget me, qəlbim tic tac for you because i love you!

5. Eşqim yatağın, sevgim yorğanın, ürəyim yastığın olsun şirin yuxular birdənəm.

6. Sənin üçün uzaqdan sevməyi, baxmadan görməyi, toxunmadan hiss etməyi, eşitmədən dinləməyi, göz yaşlarımla gülməyi və qovuşmaq üçün səbr etməyi öyrəndim ancaq sənsizliyi əsla!

7. I love your eyes cünki onlar very nice, bir anlıq look at me ondan sonra dont forget me, qəlbim tic tac for you because i love you!

8. Axtardığım nə varsa bil ki, səndə tapmışam. Səndən əvvəl yox idim səninlə var olmuşam. Səndədir bütün hicran, ümidlər. Məni məndə axtarma mən artıq sən olmuşam!

9. Çoxdur sənə sözlərim, ağlıma gəldikcə söyləyirəm, bu fani dünyada gülüm mən sənsiz neyləyim?

10. Yağışı sevirəm deyirsən yağış yağanda çətirini açırsan, günəşi sevirəm deyirsən günəş çıxanda pərdəni qapadırsan, küləyi sevirəm deyirsən əsəndə pəncərəni örtürsən və mən də bundan qorxuram! Çünki məni də Sevdiyini söyləyirsən!

11. Darıxdığın sənin üçün darıxırsa darıxmaq gözəldir. Dönəcəksə gözlədiyini gözləmək gözəldir. Sevirsə sevdiyin bax elə bu hər şeyə bərabərdir.

12. Sənə minlərcə gül vermək istərdim amma güllər solar, sənə ömrümü vermək istərdim amma bir gün öləcəyəm, sənə sadəcə sevgimi verirəm ki, o əbədiyyən yaşayacaq!

13. Məni oda at bədənim yansın, sadəcə qəlbimə dəymə, çünki onun içində sən varsan.

14. Dünyada hər şey özünə bir yoldaş axtarar, daşın qəlbi yoxdur amma onu da yosun sarar.

15. Sənin olan hər şeyi, hətta sənsizliyi belə səni xatırlatdığı üçün sevirəm!

16. Səni ulduzlara oxşadıram, onlar qədər parlaq, cəlb edici və gözəlsən amma aranızda tək bir fərq var; onlar milyonlarla sən isə bir dənəsən!

17. Bu gün də sabah da ürəyin qədər yaxınındayam, özünü tənha hiss etdiyində əlini ürəyinə qoy mən həmişə oradayam.

18. Cavanların deyiminə görə əyləncə gedər, yaşlıların deyiminə görə cavanlıq gedər, uşaqların deyimiylə dünyalar gedər, mənim deyimimə görə CANIM qədər sevirəm səni!

19. Zənn etmə ki, yerin dolacaq, səndən başqa biri mənlə olacaq. Nə mənə sənin kimi bir sevgili nə də səni mənim kimi sevən tapılacaq.

20. Güllərin hamısı gözəldir amma sənin qədər deyil. Səni hər kəs sevər amma mənim qədər deyil!

21. Hər eşqin göy üzündə bir mələyi varmış. Yer üzündə tükənən hər eşq üçün göy üzündə bir mələk ağlarmış. İnan ki, bizim mələyimiz heç ağlamayacaq.
 • کل صفحات: 2
 • 1  
 • 2  


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو